Kadra szkolenia TEAM CBT SKILLS LAB OPOLE 2024

Gość honorowy

dr med. Mariusz Wirga

Mariusz Wirga jest dyrektorem medycznym programu PsychoSocial Oncology w Instytucie Onkologii im. Malcoma Todda w Long Beach w Kaliforni. Autor i współautor książek, rozdziałów, artykułów naukowych i popularnych. Opracował i prowadzi Beat the Odds, kompleksowy poznawczo-behawioralny program interwencji psychoonkologicznych dla pacjentów i ich rodzin.  Mariusz jest terapeutą i trenerem TEAM CBT IV stopnia certyfikowanym przez Feeling Good Institute.

Filip Błaż

Jest psychologiem, psychoterapeutą poznawczo – behawioralnym w trakcie szkolenia przygotowującego do uzyskania certyfikatu Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej oraz terapeutą TEAM CBT III stopnia certyfikowanym przez Feeling Good Institute. Brał udział w międzynarodowych intensywnych stacjonarnych szkoleniach TEAM CBT w Polsce, Wielkiej Brytanii i Meksyku oraz szkoleniach online.

 

Do jego szerokiego doświadczenia zawodowego należy zarówno praca gabinetowa, jak też na oddziałach szpitalnych. Z jego inicjatywy powstała Fundacja L i D. Filip posiada także wieloletnie doświadczenie w pracy z klientami oraz prowadzeniu warsztatów i szkoleń. Wykorzystuje TEAM CBT w codziennej praktyce klinicznej 1 na 1 oraz interesuje go integracja modelu TEAM do pracy z klientem biznesowym oraz grupami.

Kamila Grochowska

Kamila Grochowska – psycholożka, seksuolożka i psychoterapeutka poznawczo behawioralna w trakcie certyfikacji. Przewodnicząca Sekcji TEAM CBT przy PTTPB, zaangażowana w rozwój tej metody od momentu, kiedy Mariusz Wirga wprowadził ją do Polski. Aktualnie terapeutka II stopnia certyfikowa przez Feeling Good Institute.

 

Pracuje jako terapeutka z osobami dorosłymi i nastolatkami w prywatnym gabinecie. Od czasu do czasu wykłada też na uczelniach wyższych i bierze udział w badaniach naukowych (aktualnie w projekcie dot. terapii cbt mizofonii na UW).

 

Jest w trakcie kursu superwizorskiego z DP (celowej praktyki opartej o feedback) w psychoterapii u Vidara Husby oraz kończy szkolenia na Stanford Medicine by stać się Rostered CCT Clinician.

Karolina Klein

Jest psychologiem, certyfikowaną psychoterapeutką poznawczo- behawioralną oraz terapeutką TEAM CBT. Ukończyła psychologię na Uniwersytecie Wrocławskim, 4-letnie studia podyplomowe na kierunku psychoterapia poznawczo-behawioralna na Uniwersytecie SWPS we Wrocławiu oraz semestralny kurs z psychoterapii poznawczo-behawioralnej na Birkbeck University of London. Jest wiceprzewodniczącą Sekcji TEAM CBT utworzonej przy Polskim Towarzystwie Psychoterapii Poznawczo Behawioralnej, w której działa na rzecz rozwoju tej metody w Polsce.

 

Pracuje jako terapeutka w języku polskim i angielskim, oferując pomoc osobom dorosłym na terenie Wrocławia oraz on-line. Pracuje w języku polskim i angielskim. Specjalizuje się w zaburzeniach lękowych i depresyjnych a także w problemach w relacjach. Jej sercu bliska jest Uważność i Współczucie, których nie tylko uczy swoich klientów ale przede wszystkim sama regularnie kultywuje.

 

Karolina od 2022 roku intensywnie poszerza swoją wiedzę i umiejętności w TEAM CBT. Zauważyła, że praca w tym modelu jest nie tylko przyjemna ale przede wszystkim niezwykle skuteczna a rezultaty pojawiają się szybciej niż w przypadku klasycznej terapii poznawczo-behawioralnej.

 

Psychologia, neuronauka i wschodnie tradycje kontemplacyjne to jej główne obszary zainteresowań. Pomaganie ludziom w odnajdywaniu dobrostanu i szczęścia, jest zarówno jej pracą jak i przywilejem. W życiu prywatnym ćwiczy jogę, chodzi na długie spacery i rozsmakowuje się w zdrowych sokach. Uwielbia naturę, poranki z książką i dzbanki po brzegi wypełnione herbatą.

Więcej informacji na stronie www.karolinaklein.com

Agnieszka Toros

Agnieszka Toros – psycholożka, psychoterapeutka poznawczo-behawioralna w trakcie certyfikacji i terapeutka TEAM CBT II stopnia certyfikowana przez Feeling Good Institute. Na co dzień pracuje na Dziennym Oddziale Psychiatrycznym w Sudeckim Centrum Zdrowia Psychicznego oraz w prywatnym gabinecie. Prowadzi również warsztaty i szkolenia.

 

W 2020 roku ukończyła z wyróżnieniem psychologię stosowaną na Uniwersytecie Jagiellońskim i od tamtej pory pracuje z pacjentami. Doświadczenie zdobywała ośrodkach wsparcia dla osób z niepełnosprawnościami, zaburzeniami psychicznymi, a także w pracy z rodzinami zastępczymi oraz dziećmi i młodzieżą. Od 2022 r. prowadzi prywatną praktykę psychoterapeutyczną.