prof. dr med. David Burns
Dr David Burns jest twórcą TEAM-CBT i pionierem w dziedzinie terapii poznawczo-behawioralnej. Był uczniem Aarona Becka, założyciela CBT, i napisał wiele książek, w tym Feeling Good (Radość Życia), która sprzedała się w ponad 5 milionach egzemplarzy na całym świecie. Jest adiunktem emerytowanym profesorem w Stanford School of Medicine. Dołączy do nas wirtualnie z Kalifornii.
Więcej informacji o tutaj.
dr med. Rhonda Barovsky
Dr Rhonda Barovsky – Założycielka i główny instruktor szkolenia międzynarodowej grupy TEAM-CBT. Prowadziła szkolenia TEAM CBT na całym świecie. Współgospodarz podcastu Dr Burnsa „Feeling Good”, poświęconego rozwojowi TEAM CBT. Specjalizuje się w pracy z traumą, a w szczególności pracą z osobami doświadczającymi przemocy na tle seksualnym.
Po uzyskaniu tytułu magistra w zakresie opieki społecznej, rozpoczęła swoją karierę zawodową w San Francisco Rape Treatment Centre, udzielając poradnictwa kryzysowego, terapii indywidualnej i grupowej oraz pracując z dorosłymi ofiarami napaści na tle seksualnym. W San Francisco’s Youth Guidance Centre, prócz oceny ryzyka samobójstwa i poradnictwa kryzysowego, prowadziła badania kliniczne, pisała projekty grantowe oraz stworzyła w San Francisco Program Leczenia Nieletnich Przestępców Seksualnych, którego była dyrektorem przez 8 lat. Ustalała protokoły leczenia, przeprowadzała oceny kliniczne klientów, nadzorowała personel kliniczny oraz prowadziła terapię indywidualną i grupową dla orzeczonych nieletnich przestępców seksualnych. Prowadziła również szkolenia i pełniła funkcję łącznika z Komornikami Sądowymi, Prokuratorem Okręgowym, Obrońcami z Urzędu i Kuratorami Sądowymi. Pomogła stworzyć Kalifornijską Koalicję ds. Przestępstw Seksualnych, zorganizowaną grupę profesjonalistów pracujących z osobami oskarżonymi o gwałt, wykorzystywanie seksualne dzieci, kazirodztwo i inne formy napaści na tle seksualnym.
Oprócz pracy z nieletnimi przestępcami seksualnymi spędziła ponad 25 lat, pracując na rzecz zdrowia psychicznego i praw rodziny. Prowadziła mediacje w sprawie opieki nad dziećmi oraz ewaluacje, terapię związaną z współrodzicielstwem, terapię reunifikacyjną oraz indywidualną psychoterapię dorosłych i młodzieży. Jej specjalizacja z pogranicza prawa rodzinnego i zdrowia psychicznego dotyczy rozwoju dzieci i młodzieży, przemocy domowej oraz rozwodów. Posiada również doświadczenie związane z prowadzeniem mediacji i terapii współrodzicielskiej z rodzicami tej samej płci. Opublikowała cztery artykuły dotyczące zagadnień związanych ze zdrowiem psychicznym i prawem rodzinnym, które były prezentowane na ponad 40 szkoleniach i konferencjach.
W 2013 roku uzyskała doktorat z psychologii sądowej i uczestniczyła w szkoleniu Davida Burnsa. Intensywne szkolenie TEAM CBT w San Francisco zmieniło jej życie zawodowe i osobiste. Powoli wycofywała się z pracy z wymiarem sprawiedliwości, aby skupić się wyłącznie na pracy metodą TEAM CBT z pacjentami, którzy doświadczyli wykorzystywania seksualnego i innego rodzaju traumy, problemów w relacjach, depresji i lęków. Zaczęła uczęszczać na cotygodniowe wtorkowe zajęcia dr Burnsa na Uniwersytecie Stanforda, gdzie obecnie jest liderem grupy i instruktorem. Jest założycielką i przez ostatnie trzy lat główną instruktorką szkolenia międzynarodowej grupy TEAM CBT. Od lutego 2019 jest także współgospodarzem podcastu Dr Burnsa Feeling Good, poświęconemu rozwojowi TEAM CBT. Podróżowała do Indii, Meksyku i Polski, aby uczyć metody TEAM-CBT.
dr med. Heather Clague
Dr n. med. Heather Clague – psychiatra, certyfikowana terapeutka TEAM CBT poziom 5. Prowadzi prywatną praktykę psychoterapeutyczną i psychofarmakologiczną. Prowadziła szkolenia TEAM CBT na całym świecie. Współprowadzi klub książki „Feeling Great” oraz grupy robocze i konsultacyjne TEAM CBT.
Dr Clague ukończyła z wyróżnieniem Uniwersytet Yale oraz Szkołę Medyczną Uniwersytetu Kalifornijskiego jako członek stowarzyszenia honorowego Alpha Omega Alpha. Uzyskała tytuł magistra zdrowia publicznego na Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley ze stypendium uniwersyteckim. Ukończyła szkolenie psychiatryczne na Uniwersytecie Kalifornijskim w San Francisco, gdzie była opiekunem studentów medycyny i gdzie otrzymała nagrodę Alexandra Simona za wybitne osiągnięcia w nauczaniu.
Prowadzi intensywne wykłady w Stanach Zjednoczonych i na całym świecie, między innymi w Meksyku, Indiach i Polsce oraz jest uznanym szkoleniowcem, który naucza Pięciu Sekretów Skutecznej Komunikacji w placówkach medycznych. Współprowadzi popularny Klub Książki Feeling Great, grupę roboczą TEAM ACT oraz poniedziałkową wieczorną grupę konsultacyjną TEAM. Wystąpiła w podcaście Feeling Good, a jej teksty zostały opublikowane na stronie psychotherapy.net.
Oprócz pracy jako terapeutka i trener TEAM, Heather udziela konsultacji psychiatrycznych w szpitalach publicznych w hrabstwie Alameda, gdzie jest członkiem Medycznego Komitetu Wykonawczego, przewodniczącą Komitetu Kontroli Jakości Psychiatrii, przewodniczącą Międzywydziałowej Rady ds. Praktyki i współprzewodniczącą personelu medycznego Komisji ds. Sprawiedliwości, Równości, Różnorodności i Integracji. Jest założycielką i dyrektorką Fully Present Improv, która prowadzi Berkeley Improv, szkołę improwizacji w Berkeley w Kalifornii.
Prywatnie jest matką dwóch młodych dorosłych mężczyzn, mówi po hiszpańsku i francusku, występuje w kwartecie folkowym 4ForNow, lubi jeździć na rowerze, wędrować i uprawiać ogród. Wierzy, że gotowość do stawienia czoła lękom otwiera świat i zaprasza energię do naszego życia.
Więcej informacji: www.heatherclaguemd.com www.feelinggreattherapycenter.com
dr med. Leigh Harrington
Dr n. med. Leigh Harrington – psychiatra, psychoterapeutka, certyfikowana terapeutka, coach i trenerka TEAM CBT na poziomie 5. Specjalizuje się w pracy z zaburzeniami lękowymi, w szczególności lękiem społecznym. Prelegentka międzynarodowych grup szkoleniowych w obszarze pracy nad lękiem społecznym, atakami wstydu i zastosowaniami biznesowymi metody TEAM CBT.
Od 2009 roku prowadzi grupy szkoleniowe TEAM CBT dla profesjonalistów z całego świata. Założycielka www.TEAMTherapyTraining.com. Tworzy autorskie kursy dla terapeutów, profesjonalistów z obszaru biznesu i osób indywidualnych, które koncentrują się na umiejętnościach interpersonalnych, nawykowej wierze w siebie, a także wzmocnieniu osobistym poprzez pokonywanie lęków i wdrażanie pożądanych nawyków. Pracowała na wydziale All Things CBT i służy jako wolontariuszka na wydziale klinicznym na Uniwersytecie Kalifornijskim w Davis, gdzie od 2010 roku uczy CBT i TEAM CBT.
Ukończyła szkolenie rezydencyjne w Centrum Medycznym Uniwersytetu Stanforda, gdzie została nagrodzona tytułem rezydenta roku za zaangażowanie w program rezydencyjny, w którym trenowała z dr Davidem Burnsem. Uzyskała też tytuł magistra zdrowia publicznego i magistra administracji usług zdrowotnych na Uniwersytecie Michigan. Specjalizuje się w pomaganiu osobom w przezwyciężaniu ich lęków – zwłaszcza fobii społecznej i prowadzi ich ku życiu pełnią życia. Prowadzi prywatną praktykę i pracuje jako psychiatra w hrabstwie Yolo, gdzie przez pięć lat pełniła funkcję dyrektora medycznego.
Jest częstym prelegentem międzynarodowych grup szkoleniowych w obszarze pracy nad lękiem społecznym, atakowaniem wstydu i zastosowaniami biznesowymi TEAM CBT.
Kiedy nie pomaga klientom i ludziom biznesu w pracy nad poczuciem wolności i budowaniu siły osobistej, można ją znaleźć, jak delektuje się czasem spędzanym ze swoimi dwiema małymi i energicznymi córkami, wędrując, biegając, rzucając garnkami, pisząc wiersze, odnajdując sens w życiu i łącząc się z tymi, którzy są jej drodzy.
Więcej informacji: www.LeighHarringtonMD.com www.TEAMTherapyTraining.com
dr med. Jill Levitt
Dr Jill T. Levitt – licencjonowana psycholog kliniczna z prawie 20 letnim doświadczeniem. Szkoleniowiec na Wydziale Psychiatrii i Nauk Behawioralnych Stanforda, gdzie wspólnie z dr D. Burnsem prowadzi grupę szkoleniową dla psychoterapeutów. Dyrektor ds. szkoleń, szkoleniowiec i trener TEAM CBT w Feeling Good Institute. Specjalizuje się w pracy z traumą i zespołem stresu pourazowego.
Sesje terapeutyczne prowadzi od ponad 18 lat w ramach stażu akademickiego i praktyki prywatnej. Jest też dyrektorem ds. szkoleń, szkoleniowcem i trenerem w Feeling Good Institute, którego misją jest dostarczanie terapeutom wysokiej jakości szkoleń z zaawansowanej Terapii Poznawczo-Behawioralnej oraz nowoczesnego leczenia pacjentów.
W ramach Ochotniczego Wydziału Klinicznego w Klinice Psychiatrii na Wydziale Psychiatrii i Nauk Behawioralnych Stanforda uczy terapii poznawczo-behawioralnej i służy jako konsultant. Jednym z najważniejszych wydarzeń jej tygodnia jest współprowadzenie grupy szkoleniowej terapeutów na Uniwersytecie Stanforda z dr Davidem Burnsem, światowej sławy terapeutą i autorem bestsellera „Feeling Good” oraz jednym z pierwszych „ojców” CBT.
Przez 2 lata pracowała na Uniwersytecie Nowojorskim na wydziale medycyny w Instytucie Traumy i Stresu. W latach następujących po 11 września przeszła intensywne szkolenie w zakresie najnowocześniejszych terapii zespołu stresu pourazowego, a następnie została wybrana do szkolenia setek klinicystów społecznych w leczeniu lęku związanego z wydarzeniami 11 września. Kierowała badaniem dotyczącym leczenia zespołu stresu pourazowego i była odpowiedzialna za szkolenie i superwizję innych terapeutów.
Uzyskała tytuł licencjata psychologii z wyróżnieniem na Uniwersytecie Pensylwanii, potem uzyskała tytuł magistra i doktora na Boston University, gdzie prowadziła badania kliniczne nad poznawczo-behawioralną terapią lęku napadowego, zespołu lęku uogólnionego i lęku społecznego w Centrum Lęku i Zaburzeń Pokrewnych.
Odbyła staż w Nowym Jorku w Weill Cornell Medical College, Payne Whitney Clinic, skupiając się na dalszym szkoleniu w zakresie terapii poznawczo-behawioralnej oraz terapii zaburzeń lękowych. Ukończyła 2-letni staż podoktorancki na NYU, koncentrując się na leczeniu lęków i traum.
Pracowała w Nowym Jorku i Bay Area. W swojej praktyce pomaga klientom prowadzić szczęśliwsze i bardziej satysfakcjonujące życie, przezwyciężając lęk społeczny, ataki paniki, zamartwianie się, stres, OCD, PTSD, depresje, problemy w związkach i inne wspólne wyzwania. Opublikowała badania dotyczące leczenia lęku napadowego, zaburzeń obsesyjno-kompulsywnych i zespołu stresu pourazowego.
Dr Jill Levitt dołączy do nas wirtualnie.
prof. Mark Noble
Dr Mark Noble – gość specjalny – najbardziej niezwykły i zaskakujący członek naszej kadry prowadzących. Badacz, pionier w dziedzinie biologii komórek macierzystych. Laureat wyróżnienia Marthy M. Freeman za wybitne osiągnięcia w zakresie genetyki na University of Rochester. Zafascynowany skutecznością TEAM CBT stosowanego przez Dr Burnsa zajął się badaniem naukowego podłoża metody.
W trakcie swojej kariery naukowej dr Noble uzyskał stopień doktora na Uniwersytecie Stanforda (1977), był doktorem habilitowanym na University College London (1977-1981), wykładowcą w Instytucie Neurologii w Londynie (1981-1985), kierownikiem Oddziału Neurobiologii Komórkowej w londyńskim oddziale Ludwig Institute ds. badań nad rakiem (1985-1995) oraz profesorem onkologii i szefem programu guzów mózgu w Huntsman Cancer Institute and Dept. Oncological Sciences, Univ. Centrum Nauk o Zdrowiu Utah (1995-2000). Od 2000 roku jest profesorem genetyki i neuronauki na Uniwersytecie w Rochester, gdzie był także dyrektorem Instytutu Komórek Macierzystych i Medycyny Regeneracyjnej. Jest laureatem wyróżnienia Marthy M. Freeman za wybitne osiągnięcia w zakresie genetyki na University of Rochester.
Od ponad 35 lat zajmuje się biologią komórek macierzystych oraz neurobiologią i jest uważany za jedną z pionierskich postaci w tych dziedzinach.
Laboratorium dr Noble przeprowadziło pierwsze badania wykazujące, że kilka szeroko stosowanych środków chemioterapeutycznych jest równie lub bardziej toksycznych dla komórek prekursorowych i oligodendrocytów mózgu niż dla komórek rakowych. Była to pierwsza praca wskazująca na biologiczne podstawy szeroko znanego problemu „chemomózgu”, w którym u pacjentów onkologicznych leczonych systemową chemioterapią pojawiają się problemy poznawcze i neurologiczne w trakcie leczenia i/lub po jego zakończeniu.
Kolejny obszar zainteresowań dr Marka Noble koncentruje się na opracowywaniu nowych metod leczenia szerokiej gamy ostrych urazów. Owocem badań w tym obszarze jest odkrycie, że stary lek o nazwie 4-aminopirydyna ma nieoczekiwane działanie jako środek proregeneracyjny, gdy jest stosowany w ostrych urazach obwodowego układu nerwowego, rdzenia kręgowego, ranach skóry i wielu innych urazach. Odkrycia te są już przedmiotem dwóch badań klinicznych urazów nerwów obwodowych, a patenty przyznane lub oczekujące na prace dr Noble’a i jego współpracowników stanowią podstawę dla nowo utworzonej firmy biotechnologicznej (Solaxa, Inc), dla której dr Noble również pełni funkcję Głównego Naukowca.
Zaangażowanie dr Noble w społeczność TEAM CBT było w rzeczywistości motywowane odkryciami związanymi z terapią farmakologiczną rzadkich i wyniszczających pediatrycznych chorób genetycznych. Niektóre ze stosowanych w tym obszarze leków są również podawane pacjentom jako leki przeciwdepresyjne, co z kolei doprowadziło dr Noble do zainteresowania się dodatkowymi informacjami na temat aktualnych metod leczenia depresji jaką jest TEAM CBT i kontaktu jej twórcą dr Davidem Burnsem. Szybkie efekty terapeutyczne uzyskane z wykorzystaniem metody TEAM CBT do leczenia nawet ciężkich przypadków depresji, lęku lub pokrewnych zaburzeń w trakcie jednej dwugodzinnej sesji terapeutycznej u osób po wieloletniej psychoterapii i terapii farmakologicznej, zainspirowały dr Marka Noble do prześledzenia tego mechanizmu z perspektywy naukowej z wykorzystaniem zaawansowanej wiedzy dotyczącej funkcjonowania mózgu. Na tej podstawie udało mu się przedstawić serię zasad, które pomagają zrozumieć, jak i dlaczego TEAM CBT jest tak skuteczny.
Badania te były związane z opracowaniem i bezpłatną dystrybucją wielu przewodników po TEAM CBT, z których korzystają terapeuci i ich pacjenci na całym świecie. Należą do nich: „Krótkie wprowadzenie do TEAM CBT”, „Przewodnik użytkownika mózgu do TEAM CBT” i Exploring the Daily Mood Log. Dr Noble nagrał również wiele podcastów z Dr Davidem Burnsem i Rhondą Barovsky oraz wziął udział w warszawskim programie szkoleniowym TEAM CBT dla terapeutów. Ponadto dr Noble został zaproszony przez dr Burnsa do napisania rozdziału dotyczącego neuronauki TEAM CBT w książce pt. „Feeling Great”, co było pierwszym przypadkiem, kiedy dr Burns zaprosił zewnętrznego autora do współtworzenia jednej ze swoich książek.
Więcej informacji znajdziesz tutaj.
Andy Persson
Andy Persson – terapeuta i trener TEAM-CBT, poziom 3. Posiada prywatną praktykę poradnictwa. W swojej pracy łączy terapię z ruchem.
Jest terapeutą pracującym w Bristolu w Wielkiej Brytanii przy użyciu TEAM CBT z ludźmi na świeżym powietrzu. Ma praktykę doradczą, spaceruje i rozmawia z klientami w parku w mieście. Pracuje również online z klientami na całym świecie.
Po ukończeniu Uniwersytetu w Cambridge Andy wkroczył w świat pracy społecznej, zarządzając ośrodkiem młodzieżowym i społecznym, zanim rozpoczął karierę nauczycielską. Dopiero później w życiu zagłębił się w poradnictwo. Początkowo zainspirowany wpływem ćwiczeń na jego samopoczucie psychiczne, chciał znaleźć sposób na połączenie korzyści płynących z ruchu z terapią. Odkąd odkrył TEAM CBT, stosuje tę samą determinację i oddanie, aby pomagać klientom oraz szkolić innych w tym podejściu.
W 2022 roku zawiesił praktykę doradczą i wyjechał na kilka miesięcy do Polski jako wolontariusz gdzie wspierał potrzebujących pracując w Przemyślu w organizacji charytatywnej pomagającej Ukraińcom uciekającym przed wojną. Oprócz pracy terapeutycznej nadal poświęca czas na wspieranie tych, którzy wciąż przybywają do Wielkiej Brytanii.
Jest certyfikowanym terapeutą TEAM poziom 3 i pomaga kierować rozwojem TEAM CBT w Wielkiej Brytanii. Prowadził grupy szkoleniowe dla nowych terapeutów TEAM CBT, zarówno w Wielkiej Brytanii, jak i na całym świecie i brał aktywny udział podczas pierwszych intensywnych warsztatów w Polsce w 2022 roku.
Jest zapalonym biegaczem długodystansowym i brał udział w wielu ekstremalnych wyścigach i wyzwaniach, takich jak przebiegnięcie 1400 km długości Wielkiej Brytanii, ukończenie wyścigu na 400 km w ciągu 3 dni i nocy bez snu i przebiegnięcie 350 km bez przerwy tam i z powrotem w tunelu.
dr med. Peter Spurrier
Dr n. med. Peter Spurrier – lekarz, psychoterapeuta poznawczo-behawioralny, coach. Założyciel „Feeling Good UK”.
Jest praktykiem CBT akredytowanym przez BABCP i akredytowanym coachem EMCC. Będąc lekarzem medycyny ogólnej i trenerem, uczy CBT lekarzy rodzinnych i innych pracowników służby zdrowia.
Więcej informacji na: https://mind-health.co.uk/ oraz https://feelinggood.uk.com/
mgr Patrycja Sawicka-Sikora
mgr Patrycja Sawicka-Sikora – Psycholożka Biznesu, Trenerka, Facilitatorka, Coachyni i Konsultantka. Trenerka Team CBT Level 1. Specjalizuje się w pracy w obszarze PSYCHOLOGII WYPALENIA ZAWODOWEGO.
Absolwentka Psychologii Biznesu na Uniwersytecie SWPS w Warszawie. Prace magisterską napisała u Prof. Tadeusza Marka z Uniwersytetu Jagiellońskiego na temat wpływu dopasowania do środowiska pracy na powstawanie wypalenia zawodowego. Ukończyła „The Art & Science of Coaching” Wszechnicy Uniwersytetu Jagiellońskiego uzyskując certyfikat – Erickson Solution-Focused Coach Certificate (ESFCC). Caertyfikowany ekspertka narzędzi: DISC D3, MTQ Plus i metody Points of You, z których często korzysta w pracy z organizacjami jak i klientami indywidualnymi.
Popularyzuje wiedzę na temat profilaktyki wypalenia zawodowego, stresu, inteligencji emocjonalnej i komunikacji oraz mediów. Wspiera ludzi w upadacie kariery z pomocą job craftingu i programu rozwoju marki osobistej “Arcymarka”. Prowadzi wykłady, webinary, warsztaty i szkolenia w formie offline jak i on-line poprzez platformę ZOOM, ClickMeeting, GoogleMeets, Classroom.
Wykłada na uczelniach w całej Polsce m.in. Uniwersytecie SWPS w Warszawie, Collegium Da Vinci w Poznaniu. Jej eksperckie artykuły można czytać na łamach: Onet.pl, Coaching, Glamour, Claudia, HelloZdrowie, sukcespisanyszminka.pl, etc.
Aktywnie działa na rzecz aktywizacji zawodowej kobiet będąc od kilku lat ekspertką programu „Sukces to ja” prowadzonego przez Fundację Sukcesu Pisanego Szminką.
Pracuje zarówno z korporacjami, firmami z sektora MSP, z NGO, jak i klientami indywidualnymi (managerowie, specjaliści IT, księgowi, freelancerzy, influencerzy, projektanci mody, psychologowie, kosmetolodzy, lekarze etc.).
Więcej na stronie www.patrycjasawickasikora.pl
dr med. Mariusz Wirga
Dr med. Mariusz Wirga – lekarz psychiatra, psychoterapeuta poznawczo-behawioralny, trener TEAM CBT, psychoonkolog. Dyrektor medyczny programu Psychosocial Oncology w Memorial Care Todd Cancer Institute i szef wydziału psychiatrii w Long Beach Memorial Medical Center. Propagator TEAM CBT w Polsce. Autor pierwszego polskiego poradnika dla onkologicznie chorych “Zwyciężyć chorobę” i współautor “ABC twoich emocji,” której trzecie wydanie ukaże się za 2 miesiące.
Od ponad 35 lat doskonali metody zaspokajania emocjonalnych, psychologicznych, interpersonalnych, a także duchowych czy filozoficznych potrzeb uczestników swoich zajęć, warsztatów, grup i sesji indywidualnych, pracując przede wszystkim z chorymi na nowotwory złośliwe i ich rodzinami.
Po ukończeniu Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu w 1987 r., rozpoczął prowadzenie grup dla pacjentów onkologicznych, najpierw jako rezydent patologii, a później jako rezydent radioterapii onkologicznej. W końcu przeszedł na psychiatrię i ukończył rezydenturę z psychiatrii na State University of New York, Downstate, w Brooklynie, NY, a następnie na Howard University w Waszyngtonie, pod superwizją Maxie C. Maultsby, Jr, MD (jednego z pionierów terapii poznawczo-behawioralnej i najwybitniejszego psychiatry afroamerykańskiego).
Intensywnie szkolił się z liderami i pionierami w swoich dziedzinach. Trenował osobiście u takich ekspertów, jak O. Carl Simonton (onkolog radioterapeuta i pionier psychoonkologii), Maxie C. Maultsby Jr, dr Albert Ellis (ojciec terapii poznawczych), dr Marsha Linehan (pionier w terapii zaburzeń osobowości i samookaleczenia), dr Barbara Andersen (interwencje biobehawioralne poprawiające przeżycia w nowotworach złośliwych), David Burns (jeden z pionierów CBT i twórca TEAM CBT), Susan Michie i Robert West (modyfikacja stylu życia i zmiana zachowania w University College London) oraz dr Peter Fenner (uważność i terapia niedwoista).
Praca i przyjaźń z doktorem Simontonem trwała dwie dekady, obejmowała międzynarodowe wykłady, warsztaty, turnusy terapeutyczno-szkoleniowe oraz formułowanie i testowanie nowych technik i metod terapeutycznych, a także ich ustawiczne doskonalenie. Po śmierci doktora Simontona, dr Wirga pełnił funkcję dyrektora medycznego Simonton Cancer Center w Malibu w Kalifornii.
Jest ekspertem w dziedzinie terapii poznawczo-behawioralnej, psychoonkologii, uważności, modyfikacji stylu życia, zmiany zachowania, radzenia sobie ze stresem i kultywowania dobrego samopoczucia. Wykłada i prowadzi warsztaty na arenie międzynarodowej. W 2022 zorganizował w Warszawie Pierwsze Intensywne Szkolenie TEAM CBT goszcząc na miejscu 14 wybitnych trenerów psychoterapii z trzech kontynentów oraz wirtualnie profesora Davida Burnsa (twórcę TEAM CBT) i profesora Marka Noble, z University of Rochester, eksperta od podstaw neurofizjologicznych TEAM CBT.